Podłogi szklane


Podłogi szklane i szklane schody – najnowsze trendy w budownictwie

 

Coraz częściej w projektowaniu odchodzi się od ciężkich elementów wykończenia wnętrz. Chcemy, by w naszych pomieszczeniach dominowały lekkie i przejrzyste konstrukcje, duże przeszklenia otwierające widok na otaczające krajobrazy. To właśnie dlatego jednym z ulubionych materiałów wykorzystywanym w aranżacji wnętrz pomieszczeń i budynków jest szkło. Dziś można z niego wykonywać nie tylko drzwi czy okna, ale również podłogi oraz schody.

 

My to umożliwiamy, gdyż zajmujemy się wykonawstwem podłóg i schodów wykonanych w całości ze szkła. W nowoczesnej architekturze szkło jest numerem jeden, gdyż zapewnia liczne korzyści. Sprawia, że pomieszczenia zachwycają przejrzystością, lekkością i klasą, a przy okazji są funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Wbrew pozorom, szkło jest również niezwykle trwałym materiałem, szczególnie, jeśli tak jak my, wykorzystuje się specjalnie wzmocnione tafle.

 

Podłoga szklana w klubie nocnym Bada Bing
Przykład 1
Podłoga szklana w klubie nocnym Bada Bing
Przykład 2
Podłoga szklana ozdabiana kamieniami
Przykład 3
Podłoga szklana ozdabiana kamieniami
Przykład 4

 

Z jakiego szkła wykonujemy schody i podłogi?

 

Zarówno podłogi, jak i schody wykonujemy z minimum trzech pojedynczych tafli szklanych, połączonymi foliami PVB. W ten sposób szkło staje się wytrzymałym elementem konstrukcyjnym. Z uwagi na bezpośredni kontakt górnej warstwy laminatu z czynnikami zewnętrznymi, wykonujemy ją ze szkła hartowanego pokrytego nadrukiem lub powłoką antypoślizgową. Szkło hartowane gwarantuje odporność na uszkodzenia, a powłoka antypoślizgowa – bezpieczeństwo użytkowania. Grubość oraz budowa laminatu jest zmienna i uzależniona od jego zastosowania, wymiarów oraz punktów podparcia.

 

podłoga szklana
Przykład 5
kładka szklana
Przykład 6
stopnie szklane
Przykład 7
podłoga szklana
Przykład 8

 

Korzyści z zastosowania szklanych podłóg i schodów w budynkach

 

Podłogi szklane i szklane schody nie są powszechnym standardem, dlatego w budynku, w którym się pojawiają, stanowią zazwyczaj największą zaletę wystroju wnętrza. Dzięki nim obiekt jest postrzegany jako wyjątkowy i prestiżowy. Szerokie zastosowanie szkła stwarza możliwość stworzenia czegoś oryginalnego w obiektach wszelkiego typu. Od Ciebie zależy, jaki wystrój mają podkreślić szklane podłogi i schody. W konstrukcji tych elementów na indywidualne życzenie stosujemy różne kolory szkła oraz folii PVB, dzięki czemu aranżacje wnętrza są praktycznie nieograniczone.

 

świetlik szklany
Przykład 9
podłoga szklana szczecin
Przykład 10
strop szklany szczecin
Przykład 11
podłoga szklana
Przykład 12
Podkonstrukcje pod podłogę szklaną
Przykład 13

 

 

 

 

 

 

 

 

Podłogi szklane i szklane schody podnoszą prestiż obiektu

 

Naszymi Klientami są między innymi właściciele hoteli, restauracji czy muzeów, którym zależy na podkreśleniu prestiżowego charakteru miejsca. Szklane podłogi i schody idealnie komponują się z dowolnymi aranżacjami wnętrz i nadając im wyjątkowego charakteru. Zaskakują gości, a przy okazji pozwalają otrzymać efekt czystych, przestronnych pomieszczeń. Szklane elementy konstrukcyjne montuje się także na kładkach dla pieszych oraz oczywiście w domach prywatnych, gdzie szklane podłogi zawsze robią ogromne wrażenie.

 

Podłoga szklana na zewnątrz budynku
Przykład 14
Podłoga szklana w Świnoujściu
Przykład 15
Podłoga szklana Świnoujście
Przykład 16
Podłoga szklana
Przykład 17
Podłoga szklana Szczecin
Przykład 18
Podłoga szklana
Przykład 19

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierając podłogi szklane i szklane schody Glassio, wybierasz:

 

•     Jakość wykonania

 

Każda nasza podłoga i każde schody składają się z przynajmniej trzech warstw szkła, które dodatkowo są opatrzone powłoką antypoślizgową. W połączeniu z profesjonalnym montażem, wraz z produktem zyskujesz gwarancję trwałości i satysfakcji, o czym przekonało się już wielu naszych Klientów.

 

•     Przystępną cenę

 

Dzięki temu, że projekty wykonujemy na indywidualne zamówienie, otrzymasz produkt, który będzie maksymalnie dostosowany do Twoich oczekiwań, zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

 

•     Szybki czas realizacji

 

Twoje schody lub podłogę szklaną zamontujemy zaraz po wykonaniu projektu, a Ty szybko będziesz mógł zacząć z nich korzystać.

 

 

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów, gości, przyjaciół pięknymi, nowoczesnymi wnętrzami, szklane schody i podłogi z pewnością Ci w tym pomogą. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terminu bezpłatnej wyceny realizacji zamówienia.

 

 

 

 (klik)

 

 

BALUSTRADY

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań balustrad ze szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną.

KONSTRUKCJE

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje, wykorzystując stal zwykłą jak i nierdzewną.

ZABUDOWY

Wykonujemy różne zabudowy, w których szkło mocowane jest punktowo lub w różnych profilach.

DASZKI SZKLANE

Tworzymy daszki szklane oraz zadaszenia całoszklane w oparciu o systemowe okucia ze stali nierdzewnej.

DRZWI SZKLANE

Oferujemy drzwi szklane w systemach ramowych jak i bezramowych z ościeżnicami lub bez.

PODŁOGI SZKLANE

W naszej ofercie znajda Państwo również szeroką ofertę zabudowy podłóg, schodów, stropów.